Značky
  • Banner

  • Banner

Zoznam výrobkov podľa značky rukka

Fínsky výrobca motocyklového vybavenia

Ako sa to všetko začalo?

V roku 1950 založil Roger Störling rodinný podnik „AB Sportsbeklädnad Urheiluvaatetus Oy“, ktorý sa pôvodne špecializoval na bežecké oblečenie. Najskoršie výrobky sa vyrábali v kuchyni starého statku v Kokkole na západnom pobreží Fínska. Spoločnosť získala svoje prvé zváracie stroje v roku 1953 a rozšírila sortiment svojich výrobkov o oblasť nepremokavého oblečenia do dažďa. O tri roky neskôr sa spoločnosť presťahovala do novej budovy v centre mesta Kokkola, kde sa začala priemyselná výroba.

Spoločnosť si v roku 1966 zmenila názov na Rukka Products a v roku 1981 sa z nej stala jednoducho Rukka Oy, prezývkou ‘Rukka’ je zakladateľ Roger Störling. Vlajky v modernom logu Rukka znamenajú písmená R, U, K, K, A v medzinárodnej abecednej signálnej abecede - pocta plachteniu, ktoré kedysi tvorilo jadro Rukkovho podnikania.

Od roku 1990 je Rukka samostatnou divíziou L-Fashion Group Oy, jedného z najväčších európskych výrobcov športového oblečenia so sídlom vo fínskom Lahti. Okrem Rukky je L-Fashion Group domovom značiek ako Luhta, Icepeak, Torstai a Sinisalo.

Pri procese vývoja produktu Rukka úzko spolupracuje s rôznymi výskumnými a vývojovými inštitúciami na vytvorení dokonalého produktu. V aktívnej spolupráci s dodávateľmi, ako sú Gore a DuPont, sa vyvíjajú nové materiály a testuje sa ich vhodnosť pre funkčné oblečenie.

Od fázy plánovania až po konečný produkt nešetrí spoločnosť Rukka žiadne náklady na dosiahnutie najlepších možných výsledkov. Každý jednotlivý druh materiálu je dodávateľom aj spoločnosťou Rukka pred použitím vo výrobe niekoľkokrát testovaný. Samotný výrobný proces tiež podlieha neustálemu hodnoteniu. V záverečnej fáze vývoja profesionálni testeri a skúsení športoví nadšenci hodnotia funkčnosť prototypov v testoch v teréne. Pred schválením produktu na veľkú výrobu sa zohľadňujú aj zistenia z nespočetných testovacích cyklov v chladnom a horúcom počasí, daždi a snehu.

Je tu 1 produkt.

Zobrazuje sa 1-1 z 1 položiek